Přeskočit na obsah

Sklad a logistika Hongkong, Čína

Sklad, logistika, fulfillment Hongkong, Čína

Jak zaslat zboží čínskému zákazníkovi?

1. Odesláním zboží přímo z Česka

2. Přímý export do Číny

3. Sklad a distribuce v Šanghaji

4. Sklad, logistika a fulfillment v Hongkongu

Pokud Vám přijde objednávka od čínského zákazníka, tak nejběžnější variantou je odeslat zboží přímo z Česka. Pokud vyloženě necílíte na čínský trh a objednávka přijde párkrát do roka, tak asi nemá cenu uvažovat nad jiným řešením. Ovšem pokud byste se chtěli více zaměřit na tento obrovský trh, tak máte další dvě možnosti, které si podrobně rozebereme níže v samotném článku.

1. Odesláním zboží přímo z Česka

Standardní postup většiny e-shopů, jenž využívají místní spediční společnosti.

 • Česká pošta – nevýhodou jsou zdlouhavé doručení, špatná komunikace a s tím služby spojené. Je možné využít rychlejší expedice v rámci EMS služby, kterou pošta zajišťuje. Nicméně vzhledem k vývozním a celním dokumentům je lepší využít expresních služeb v dalším bodu.
 • DHLFedExTNT nebo UPS – dražší, ale za to rychlé doručení. Celní vývozní dokumenty zasílají e-mailem.
 • Zásilkovna Packeta – do Číny zatím nedoručují k dnešnímu datu 20.12.2021
 • Tiptrans – spolupracují s extérními spedičními služby za výhodnějších cenových podmínek.

2. Přímý export do Číny

Snem každé české a více méně i jakékoliv zahraniční společnosti. Je to běh na dlouhou trať a je nutné počítat s většími investicemi. To, že si na Googlu nebo přes AliExpress apod. najdete nějakou čínskou firmu a nabídnete jim své zboží a oni jej začnou dovážet a následně prodávat čínským zákazníkům…. tak to opravdu nefunguje. V Číně musíte disponovat importními licencemi na každé zboží, které chcete prodávat.

Jaké jsou tedy možnosti? Jak najít čínského partnera?

 • Místní agentura – většinou se hledá přímo v Číně místními agentury, kterým se platí za vyhledání kontaktů a klíčových osob, jenž mají rozhodovací pravomoci. U některého typu podnikání se to jeví jako dobrá možnost, ale v jiných nikoliv.
 • Internet – můžete zkusit i tuto cestu vyhledat čínské partnery, ale stejně si budete muset udělat výlet do Číny a setkat se s nimi osobně. Možná to bude více cest a bude to trvat nějakou dobu, ale výsledek může být pro Vás zásadní. Získáte čínského partnera pro odběr Vašich produktů a možná s nim budou obchodovat ještě Vaše děti.
 • Veletrhy a výstavy – stánek společnosti a přímá účast na čínských výstavách, kde budete prezentovat své produkty či služby. Zde se můžete setkat s potencionálními čínskými partnery.
 • Na doporučení – pokud znáte někoho, kdo v Číně obchoduje a ten zná někoho… malá šance, ale nikdy nevíte :o)
 • Vládní delegace – někteří podnikatelé se účastní tzv. vládních delegací, kde v čele vládních činitelů jsou i zástupci firem, podnikatelé, jenž se setkají s čínskými partnery a mohou případně navázat spolupráci. U těchto vládních delegací je dobré, že je to pod záštitou obou států – tudíž by to měli být prověřené a solidní firmy na obou stranách ČR/ČLR. Občas pořádá i takové výpravy nebo akce Hospodářská komora nebo CzechTrade, případně Smíšená česko čínská komora vzájemné spolupráce, aj. obdobné komory a přátelství.

3. Sklad a distribuce v Šanghaji

Česká firma v Šanghaji – aktuálně pracujeme na modelu s českou společností, která si založila pobočku v Šanghaji, Číně a disponuje importní licencí na dovoz potravin, které distribuuje přes místní potravinové řetězce. V každém obchodě je vyhrazen speciální úsek pro zahraniční zboží, kde prodávají své výrobky. Využívají svůj vlastní sklad a čínské partnery, jenž dodávají do obchodních řetězců. V Šanghaji mají kancelář,  zaměstnance včetně právního oddělení. Působí zde od roku 2016. Celé to budovali pár let a stálo je to řádově miliony korun (to jen pro představu, že to není levná záležitost). Pokud byste rádi umístili své zboží do obchodních, čínských řetězců, tak se na nás obraťte.

4. Sklad, logistika a fulfillment v Hongkongu

Poslední možností a podle nás nejrychlejší a nejdostupnější je využít služeb v Hongkongu: sklad, logistika, fulfillment.

Proč právě Hongkong?

Je nejblíže a zároveň součástí Číny, ale nabízí rychlé řešení jak obejít spousty komplikovaných a byrokratických záležitostí. Propojení Hongkongu a Číny má více výhod:
 • Nepotřebujete importní licence a můžete fungovat v rámci „Cross-Border E-Commerce„.
 • Zboží odešlete hromadně v jedné zásilce z ČR do skladu v Hongkongu. Odtud se budou produkty rozesílat jednotlivým, čínským klientům na pevninskou Čínu. Zákazník ušetří čas a finance.
 • Klientovi zpravidla vytvoříme e-shop, který umístíme v Hongkongu na serveru, který následně propojíme se skladem v Hongkongu. Když přijde objednávka a je zaplacená klientem, tak sklad je o tom automaticky informovaný a odesílá dané zboží zákazníkovi. Vy máte o všem přehled v administraci.
 • V případě vratek se zboží vrátí „pouze“ do Hongkongu, snížené poštovné a náklady s tím spojené.
 • Zboží, které bude odesláno z Hongkongu do Číny bude v rámci všech služeb odbaveno ku prospěchu čínskému klientovi.
  Upozornění: Dopravci z Hongkongu do Číny nepřijímají tekuté zásilky.
 • Skladové služby se dají napojit na různé internetové obchody: WooCommerce, ebay, Shopify, Magento, aj. nebo v nejhorším řešení funguje i XLS tabulka 🙂
 

Kolik stojí fulfillment služba v Hongkongu?

 • Ceny se pohybují od 39 US$ / měs. (1 500 objednávek měs., 200 sledování zásilek); 79 US$ (10 000 objednávek měs., 1 500 sledování zásilek); 239 US$ (30 000 objednávek měs., 3 500 sledování zásilek). První, zkušební měsíc poskytují většinou zdarma.
 • Tabulka poplatků za uskladnění apod., ceník platný k datu 21.12.2021.
 

Ke stažení:

 

Podívejte se, jak se musí zabalit zásilky, než se odešlou do Hongkongského skladu.

Co musí být uvedeno na etiketě výrobku? 

 • SKU kód
 • EAN číslo a čárový kód
 • Jméno produktu
 
Musí mít rozměry od 2,5 cm x 5 cm do 5 cm x 7,5 cm.

Jak správně umístit etiketu na výrobek?

Jak správně zabalit zásilku?