Přeskočit na obsah

Licence ICP Čína

 • 3 min read
Licence IPC Čína

Co je licence ICP v Číně?

ICP je zkratka pro poskytovatele internetového obsahu (Internet Content Provider). Licence ICP je státem vydaná registrace, která umožňuje legální provozování webových stránek v Číně. Licence ICP umožní hostovat webové stránky na serveru v pevninské Číně. Ve skutečnosti musí všechny weby hostované na serveru v pevninské Číně o tuto licenci požádat a získat ji před spuštěním webu.

Kdo má nárok na licenci ICP?

Ne všichni jednotlivci nebo podniky mohou úspěšně získat licenci ICP. Některé subjekty a jednotlivci nejsou technicky způsobilí k získání licence ICP, zatímco jiní mohou mít potíže se získáním licence, i když jsou k jejímu získání technicky způsobilí.

Obecně platí, že pro čínské občany nebo podniky je schválení mnohem snazší než pro mezinárodní žadatele. Mezi fyzické a právnické osoby, které mohou žádat o licenci ICP, patří:

 • Čínští státní příslušníci, kteří používají průkaz totožnosti vydaný státem. Ti mohou požádat o individuální ICP.
 • Držitelé zahraničních pasů, kteří používají svůj pas jako průkaz totožnosti. Musí být v zemi fyzicky přítomni po dostatečně dlouhou dobu, aby mohli splnit základní registrační požadavky. Mohou získat individuální ICP.
 • Podniky vlastněné Číňany, kteří mají čínskou podnikatelskou licenci, mohou požádat o podnikatelskou licenci ICP.
 • Podniky ve zcela zahraničním vlastnictví s čínskou podnikatelskou licencí mohou požádat o podnikatelskou licenci ICP.
 • Společné podniky, v nichž více než 50 % společnosti vlastní čínská společnost, mohou požádat o licenci ICP.

Ostatní subjekty nebo jednotlivci mohou získat licenci ICP, ale mohou se setkat s dalšími překážkami a sníženou pravděpodobností, že jim bude licence schválena.

Například společné podniky, v nichž více než 50 % společnosti vlastní nečínský podnik, mohou podat žádost, ale komerční ICP se těmto typům společností vydávají jen zřídka.

Zahraniční fyzické osoby, které jsou držiteli cestovního pasu, ale fyzicky se v zemi nenacházejí, mohou získat ICP, pokud podniknou mnoho podstatných kroků, včetně následujících:

 • Získání čínského čísla pevné linky
 • Získání čínského mobilního telefonního čísla
 • Založení účtu Alipay.com, který je propojen s mezinárodní kreditní kartou nebo jiným zdrojem finančních prostředků.
 • Mít zástupce, který může přijímat poštu a zasílat potřebné materiály a odpovědi na žádosti.
 • Naučit se mluvit a číst v mandarínštině :o)

V závislosti na provincii a typu webových stránek mohou existovat další požadavky.

Zahraniční podniky, které nemají v Číně legální obchodní zastoupení, nebo zahraniční fyzické osoby, které nemají cestovní pas, nemohou žádat o licenci ICP pro podnikatele.

Kdo vydává licenci ICP?

Licenci ICP vydává čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (MIIT).
 
Ano víme, je to pro obyčejné podnikatele téměř nemožné, aby si založili své stránky v Číně. Nicméně nezoufejte. Máme pro Vás řešení Webhosting v Hongkongu, Čína  na vlastní doméně *.cn, *.hk, *.asia apod.